Business assistant - Executive Assistant

деревня Шматово, Индустриальная улица, вл33

Описание вакансии

Обязанности:

Providing full administrative & business support;

Organization of work activities of Manager including meetings, calls, etc.;

Travel support;

Calendar Management.

Требования:
  • English – good speaking level is a must;

  • Excellent business communication skills;

  • MS Office confident user;

  • Excellent planning and execution skills

Условия:
  • Final conditions are discussed with a successful candidate;

  • Challenging environment of growing business;

  • Full compliance with the Labor Code of the Russian Federation;

  • Irregular working hours are possible;

  • Voluntary Medical Insurance.

Place of work: Flex Films Rus, Stupino District, Shmatovo, "Stupino-Kvadrat" SEZ, Industrialnaya str., 33

Навыки
  • Английский язык
  • Деловая коммуникация
  • Организация встреч
  • Административная поддержка руководителя
  • Организация деловых поездок
  • Документооборот
  • Исполнение личных поручений руководителя
  • Деловая переписка
  • Работа с большим объемом информации
  • Деловое общение
  • Делопроизводство
  • Протоколирование
  • Travel Support
Посмотреть контакты работодателя

Адрес

Похожие вакансии

Циркуль
Полный день
  • Ступино

  • Не указана

Рекомендуем

Хотите оставить вакансию?

Заполните форму и найдите сотрудника всего за несколько минут.
Оставить вакансию